pondělí 17. srpna 2015

Of Triton [RECENZE]

Autor: Anna Banks
Série: The Syrena Legacy
Díl: 2
Počet stran: 246 stran
Překlad: /
Nakladatelství: Feiwel & Friends, 2012
Doba čtení: 8 dní, srpen 2015, v ajEmma has just learned that her mother is a long-lost Poseidon princess, and now struggles with an identity crisis: As a Half-Breed, she’s a freak in the human world and an abomination in the Syrena realm below. Syrena law states that all Half-Breeds should be put to death.
As if that’s not bad enough, her mother’s reappearance among the Syrena turns the two kingdoms—Poseidon and Triton—against one another. Which leaves Emma with a decision to make: Should she comply with Galen’s request to keep herself safe and just hope for the best? Or should she risk it all and reveal herself—and her Gift—to save a people she’s never known?

Víte, když jsem začínala tuto knihu číst, tak jsem si vůbec nepamatovala, jak to minule skončilo. Po přečtení první kapitoly, co má asi jenom tři strany, jsem se musela podívat do konce prvního dílu, abych věděla o co tam vlastně šlo. Úplně jsem zapomněla hlavní pointu, což je docela smutné, jelikož mě tato série opravdu baví. Miluji mořské lidičky, to jako fakt. Vtipné je, že kdybych pokračovala ve čtení, tak bych se hned v dalších dvou kapitolách dozvěděla vše potřebné. No, ale jistota je prostě jistota.

Děj byl opět vypravován z pohledu Emmy a Galena a musím říct, že tentokrát mě bavily oba, jelikož obě postavy byly po delší dobu na jiném místě. Přímo jsem dychtila po pokračování! Ovšem co se týče obecně děje, tak jsem se tak do prvních sto stran nudila. Jakmile tedy začala pořádná jízda v pravém podmořském stylu, tak jsem četla jako o život.

A nejlepší na tom všem je, že zmizelo klišé a objevilo se zde něco originálního. Také Emma byla mnohem přijatelnější postava a konečně našla rozum. Dobře, párkrát bych ji možná ještě uškrtila za její blbost...

Nechci nějak extra spoilerovat, a tak vám řeknu jen to nejnutnější. Mezi postavami se tentokrát objevil i Grom, tritonský král, kterého si můžete pamatovat z novelky, kterou Anna vydala společně s prvním dílem. Grom je stejné zlatíčko jako jeho sourozenci Galen a Rayna, takže si ho člověk hned oblíbí. Další, za koho bych dala ruku do ohně, je Rachel. Sice je tato žena možná bývalou členkou mafie, ale mít ji po ruce se rozhodně hodí. Navíc skvěle vaří a peče!

Autorka si pro nás připravila skvělou zápletku a zvraty, které jsem prostě nečekala. Na konci jsem dokonce byla dojatá a jsem za to ráda! Jediné čeho se teď bojím je to, že poslední díl bude o ničem. Sice v Tritonovi byly menší náznaky potíží, ale to by mohlo býti hned vyřešené. Doufám, že mě nezklameš Anno Banks!

+ Hodnocení: 4 hvězdičky

Žádné komentáře:

Okomentovat