středa 10. června 2015

V podsvětí [RC RECENZE]

Autor: Katy Evans
Série: V ringu
Díl: 4
Počet stran: 320 stran
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet, 2015
Originál: Rogue
Doba čtení: 3 dny, květen 2015, v čjMilenec, přítel, ochránce – Greyson King je vším, co si kdy Melanie od muže přála. Díky němu se cítí naživu, díky němu má pocit, že konečně něco znamená. Greyson ale příliš často mizí na celé dny bez jediného slova vysvětlení. Když je s ní, říká, že jí nepřinese nic dobrého. Když zmizí, její srdce krvácí. Melanie odhaluje svět plný lží, temnoty a tajemství, který se před ní Greyson snaží ukrýt, a zjistí, že jejich první setkání za oné deštivé noci nejspíš vůbec nebyla náhoda. Jediný, kdo ji dokáže ochránit, je Greyson – muž, před kterým by měla utéct. Muž, který ji může zničit. Muž, kterého se obávají i v podsvětí…

První věc, co je na V podsvětí skvělé je to, že nemusíte mít načtené předchozí díly, abyste se na tento vrhli. I když jsou spolu postavy v hodně ohledech spjaté, tak vlastně vůbec nevadí, když o nich nic nevíte. Sice jsem si později uvědomila, že jsem se dozvěděla hromadu spoilerů na hlavní pár této série, ale nějak mi to nevadilo.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je Melanie, jenž věří na prince na bílem koni, a která se shodou okolností zapletla se samotným podsvětím. Vsadila na špatnou osobu a teď dluží obrovskou sumu peněz, kterou nemá jak vrátit. Jednoho dne se seznamuje s Greysonem, mužem, co její život změní od základů.

Upřímně, Melanie mě dost štvala a jsem ráda, že tu byl záhadný a již od pohledu přitažlivý Greyson. Sice byl jeho slovník lehce vulgární, ale i tak jsem si ho oblíbila mnohem víc. Kapitoly byly totiž psány z jejich dvou pohledů, a i když převažovala Melanie, tak jsem se těšila právě na Greysonovo vyprávění a pocity. (Přece jen mě zajímalo, jak se takováhle hora svalů chová v zákoutí.)

Co se týče příběhu, tak ten byl velice napínavý, dramatický a hodně vášnivý. Nejvíce jsem vděčná právě za tu dramatičnost, protože kdyby šlo v této knize pouze o sex, tak bych čtení po pár kapitolách zřejmě nechala. Žhavé chvilky s Greysonem jsou tím pádem něco jako bonus pro nadšené čtenářky a to se z mé strany opravdu cení. Velkým plus je i to, že se kniha čte v podstatě sama, a tak máte 320 stran za sebou a ani o tom nevíte.

V podsvětí byla moje první zkušenost s mafií a bylo to příjemné "seznámení". V takovýchto vrstvách je to určitě dost drastické a myslím si, že Katy Evans to všechno moc dobře vystihla. Závěr byl lehce předvídatelný, ale jsem ráda, že mě před ním autorka ještě dokázala napnout, když nastal jeden zásadní zvrat. Pokud máte rádi napětí a romantiku ne z úplně "normálního" prostředí, tak se na tento příběh vrhněte.

+ Hodnocení: 3 hvězdičky
++ Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku! Knihu si můžete zakoupit zde: V podsvětí.

1 komentář: